20-06-2024

Budżet obywatelski w Parku Chomicza

Szanowni Państwo,

chciałbym Państwa zaprosić do wsparcia swoim głosem zgłoszonego przeze mnie projektu do budżetu obywatelskiego na terenie Naszej Chomiczówki. Projekt dotyczy rozbudowy strefy rekreacyjno-sportowej zlokalizowanej w Parku Chomicza o dwa zewnętrzne stoły do gry w piłkarzyki oraz trzy zewnętrzne stoły do gry w tenisa stołowego.

Niestety na terenie naszego osiedla mamy bardzo mało terenów, które mogłyby uzyskać finansowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Jednym z nich jest niewielki teren obejmujący część Parku Chomicza. Także jest to niepowtarzalna okazja, aby mieszkańcy naszego osiedla za pośrednictwem finansowania zewnętrznego mogli pozyskać nowy sprzęt sportowy, a tym samym aby nasza wspólna przestrzeń zyskała na atrakcyjności.

Celem zgłoszonego przeze mnie projektu jest zachęcenie dzieci, młodzieży do aktywności fizycznej, ale nie tylko – gdyż zarówno gra w piłkarzyki jak również gra w tenisa stołowego są to aktywności dedykowane dla każdej innej grupy wiekowej. W związku z czym ta inwestycja umożliwia także aktywizację osób starszych.

Obecnie w pobliskim rejonie stare stoły do tenisa są w ciągłym użytkowaniu i cieszą się dużym powodzeniem, jednak ich stan pozostawia wiele do życzenia – są wysłużone, uszkodzone i nie spełniające norm bezpieczeństwa. Taki stan rzeczy zniechęca wiele osób do kontynuowania zabawy i gry w tenisa stołowego. Nie ma natomiast stołów do gry w piłkarzyki. Dlatego w pełni zasadne jest doposażenie strefy rekreacyjno-sportowej naszego osiedla o nowe stoły do tenisa stołowego oraz stoły do gry w piłkarzyki, tak aby mieszkańcy mogli w bezpieczny sposób korzystać z rozrywki na świeżym powietrzu, w centrum Parku Chomicza.

Swój głos mogą Państwo oddać do 30 czerwca 2024 r.

Promowany przeze mnie projekt znajdą Państwo pod tym linkiem: https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/29219

Gorąco zachęcam Państwa do oddania głosu, a za wszystkie oddane głosy z góry serdecznie dziękuję!

Pokażmy wspólnymi siłami, że można! Kamil Leszczyk

Więcej o projekcie: https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/29219
Głosowanie: https://bo.um.warszawa.pl/

Ta strona używa cookies. Kontynuując przeglądanie, zgadzasz się na naszą politykę prywatności.